Ev Yapımı Doğal Üzüm Pekmezi - 2 Kğ
Kategorisi
:
Ev Yapımı Pekmez
Alt Kategorisi
:
Doğal Üzüm Pekmezi
Markası
:
Köytat Doğal Ürünler
Ürün Kodu
:
p1
Ürün Fiyatı
:
30 TL KDV Dahil

Üzüm pekmezimiz yapılmaya, öncelikle kendi geliştirdiğimiz makinede üzümün iyice kıyılarak suyunun çıkarılmasıyla başlanır. Daha sonra pekmez kazanlarının içerisine konularak kaynatılır. Uzun süre kaynadıktan sonra üzerinde bulunan posası alınarak, altta kalan pekmezi süzülür. Süzülen pekmez varillerin içerisine konulur.
İçerisinde hiç bir katkı maddesi yoktur, tamamen doğaldır. Üretimimizi ağustos-eylül ayında yaparız. Sizlerde yapım aşamasında gelip nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Ürün Paketi: 2 kilodur.

 

Besin Değerleri

Pekmezin besin değeleri, yapıldığı meyveye göre değişkenlik göstermekle birlikte, karbonhidrat içeriği dolayısıyla (1,276kJ / 305 kcal) iyi bir enerji kaynağıdır. B1, B2 vitaminleri ve çeşitli mineral maddeler içerdiğinden iyi bir besin, faydalı bir ilaç olarak bilinir. İçermiş olduğu %80'e yakın karbonhidratın tümünün glikoz ve fruktoz halinde olması sindirim sisteminde parçalanmaya gerek kalmadan kolayca kana geçmesini sağlar.

Faydaları

Pekmez, yüksek şeker içeriği nedeniyle iyi bir karbonhidrat ve enerji kaynağıdır. Ayrıca, mineralleri yoğun olarak içermektedir. Pekmez özellikle günlük kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gereksiniminin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Mineral miktarının fazla ve emilim oranlarının yüksek olması nedeniyle hamile ve emziklilerin, veremli hastaların, iyileşme dönemindeki kişilerin beslenmesinde yer alması önerilmektedir.
Pekmezin çok iyi kaynak olduğu besin öğelerinden biri de kromdur. Dokuların krom içeriği hamilelikte, malnütrisyonda ve yaşla büyük ölçüde azalmaktadır. Krom, glikoz toleransa faktörünün yapısında bulunur ve insülin kullanımı ile glikoz metabolizmasını etkiler. Rafinasyon işlemi sonucunda gıdalardaki krom miktarının büyük ölçüde azaldığı göz önüne alınırsa pekmezdeki kromun önemi daha da belirginleşmektedir.
Araştırmalar pekmezin thiamin, riboflavin ve demir açısından baldan daha zengin olduğunu ortaya koymaktadır.

Benzer Ürünler
Ev Yapımı Doğal Üzüm Pekmezi - 2 Kğ
30 TL KDV Dahil

Üye Girişi
Sepetim

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

Firma Bilgileri
Haber & Duyurular
En Çok İncelenenler
Yayla Çiçek Balı - 1 Kilo
60 TL KDV Dahil
Ev Yapımı Domates Salçası 1KG
30 TL KDV Dahil
Yayla Doğal Çiçek Balı - 3 Kilo
180 TL KDV Dahil
Yayla Doğal Çiçek Balı - 5 Kilo
300 TL KDV Dahil
Öğütülmüş Kırmızı Toz Biber
30 TL KDV Dahil

Tüm Hakları Saklıdır

© 2011 Köytat Doğal Ürünler

Sızma Zeytinyağı, kuru incir doğal ürünler